Dom 300m2 Lublin

REALIZACJA - Nagłośnienie wielostrefowe i kino domowe.

Urządzenia audio i wideo można włączyć do systemu inteligentnego domu. Jakie są z tego korzyści? Na przykład możliwość zaprogramowania godzin, w których w określonych pomieszczeniach z głośników rozlegnie się dźwięk z wybranego źródła – choćby ulubiona piosenka zapisana na serwerze. W innym pomieszczeniu o innej godzinie może zabrzmieć inny utwór bądź audycja radiowa.
Ten sam efekt można wprawdzie osiągnąć, kupując dwa zestawy Hi-Fi, ale jeżeli chcemy nagłośnić kilka pomieszczeń w domu i do tego jeszcze jego otoczenie, system multiroom może się okazać tańszy i na pewno dużo wygodniejszy. Daje możliwość słuchania wybranego utworu albo stacji radiowej w każdym pomieszczeniu w trakcie przemieszczania się po domu. Zatem gdy po przebudzeniu przechodzimy z sypialni do łazienki, a następnie do kuchni wszędzie może nam towarzyszyć ulubiona melodia. Głośników w poszczególnych strefach nie trzeba uruchamiać przyciskami, mogą to robić czujki ruchu. W tym czasie dzieci korzystające z tego samego systemu mogą słuchać w swoim pokoju czegoś innego. 
Gdy wyjdziemy z domu na taras, na którym są głośniki, nadal możemy słuchać dźwięków z wybranego źródła. A żeby je zmienić, nie musimy wracać do domu – zrobimy to za pomocą przenośnego kontrolera, tabletu lub smartfona. 

W ten sam sposób może działać system wideo. Programy telewizyjne z jednego tunera bądź z Internetu, filmy z DVD, Blu-ray lub z plików zapisanych na serwerze możemy oglądać na wybranych ekranach w różnych pomieszczeniach. Jeśli zaczniemy oglądać film w salonie, a chcemy dokończyć w sypialni, to wystarczy nacisnąć przycisk, żeby obraz wyświetlany na jednym ekranie pojawił się na innym. A ścieżki dźwiękowej możemy słuchać przez głośniki systemu audio.

W naszej bazie jest 37 realizacji. Zobacz listę